W piątek 29 czerwca, podobnie jak w setkach szkół w całej Polsce świętowano w naszej szkole uroczystość zakończenia roku szkolnego 2011/2012.

Tradycyjnie już uroczystość zdominowało pożegnanie absolwentów szkoły podstawowej. Dyrektor szkoły w krótkim przemówieniu gratulowała szóstoklasistom zdobycia awansu do gimnazjum, życząc jednocześnie samych sukcesów na dalszym etapie kształcenia.Wszystkim uczniom natomiast oraz pracownikom szkoły wspaniałych, pełnych słońca ale również bezpiecznych wakacji.

Życzenia i pozdrowienia dla uczniów i rodziców oraz pracowników szkoły od władz Gminy Krzyżanowice przekazał sekretarz gminy Marcin Kucza, który w imieniu wójta gminy Grzegorza Utrackiego gratulował uczniom promocji do następnej klasy, a absolwentom w przyszłości ukończenia studiów wyższych.

Głos zabrali również zaproszeni goście: były wójt gminy Wilhelm Wolnik oraz emerytowana nauczycielka szkoły w Zabełkowie Agnieszka Drobna. Dziękując za zaproszenie na tę radosną uroczystość w ciepłych słowach pozdrawiali całą społeczność uczniowską oraz pracowników szkoły, życząc absolwentom tylko trafnych wyborów na nowych ścieżkach wiedzy,

 

Uroczystośc uświetnili swą obecnością również ksiądz proboszcz Franciszek Grabelus, dyrektor przedszkola w Zabełkowie Rita Wieczorek, sołtys wsi Marian Studnic, a także byli pracownicy szkoły.

 

Dyrektor szkoły uroczyście wręczyła świadectwa oraz nagrody  uczniom, którzy w minionym roku szkolnym zasłużyli na wyróżnienie. W obecności całej społeczności szkolnej świadectwa ukończenia szkoły podstawowej odebrali również szóstoklasiści.

W dalszej części uroczystości w programie artystycznym wystąpili absolwenci dziekując wychowawcom, nauczycielom, dyrekcji szkoły oraz rodzicom za trud, który włożyli w ich nauczanie i wychowanie. Nie obyło się również bez części humorystycznej, w której nie mogło zabraknąć nawiązań do piłki nożnej i mistrzostw Europy rozgrywanych własnie w Polsce i na Ukrainie.

Na zakończenie wszyscy udali się na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców szóstoklasistów.