20 maja rozpoczęła się dwudniowa wycieczka klasy VI do Wrocławia. Pierwszym punktem  naszego zwiedzania był stadion  Śląsk Wrocław, który zrobił ogromne wrażenie na uczestnikach. Okazało się, że jest to miejsce , w którym nie tylko mają miejsce mecze piłki nożnej,  lecz również imprezy, konferencje, spotkania biznesowe oraz koncerty. Następnie odwiedziliśmy ogród zoologiczny, w którym mieliśmy okazję zobaczyć różne gatunki zwierząt . W okolicy Hali Ludowej  podziwialiśmy  pokaz fontann w rytm  nowoczesnej muzyki – prezentowały się wspaniale.

Niewątpliwie najlepszym punktem programu był wrocławski aquapark, w którym uczniowie spędzili niemal dwie godziny. Czas upłynął na zjeżdżalniach oraz basenach gdzie uczniowie mieli okazję oddać się wodnym szaleństwom.  Zmęczeni lecz zadowoleni dotarliśmy do hostelu, który znajduje się na samym rynku wrocławskim.

Drugi dzień wycieczki rozpoczęliśmy w Ostrowie Tumskim gdzie mogliśmy podziwiać architekturę starej części Wrocławia. Dowiedzieliśmy się , ciekawych rzeczy na temat historii miasta miedzy innymi jak zmieniło się miasto  w okresie wojny.  Niektórzy uczniowie zaimponowali opiekunom swoją wiedzą historyczną. Kolejnym punktem programu był ogród botaniczny, który zachwycił nas swoją urodą. Wiosna to zdecydowanie najlepszy moment na podziwianie ogrodu. Następnie mieliśmy okazję zwiedzić barokowy gmach Uniwersytetu Wrocławskiego  oraz podziwiać panoramę miasta ze szczytu budynku. Ostatnim punktem wycieczki był rynek . Następnie udaliśmy się do galerii dominikańskiej, w której  można było zrobić drobne zakupy.  Jak dowiedzieliśmy się Wrocław to miasto krasnali. Zaintrygowani tym określeniem próbowaliśmy dociec dlaczego.  Okazało się , żew mieście znajduje się 150 figurek spiżowych krasnali, rozproszonych po różnych jego ulicach. Każdy ze skrzatów opowiada historię miejsca,  w którym stoi.

Wrocław jest pięknym miastem.   Bardzo miło spędziliśmy tam  czas.