W Szkole Podstawowej w Zabełkowie pierwszy dzwonek rozpoczynający rok szkolny 2011/2012 zabrzmiał o godz. 9.00. Czekali już na niego uczniowie, rodzice, nauczyciele  i pracownicy szkoły. Z niecierpliwością i wyrazem niepokoju na twarzy powitali nowy rok szkolny najmłodsi, uczniowie klasy pierwszej.

 

Dyrektor szkoły Iwona Krupa powitała wszystkich po dwumiesięcznej wakacyjnej przerwie i życzyła uczniom jak najlepszych ocen a pracownikom szkoły wytrwałości i wielu sukcesów zawodowych. Szczególne powitanie skierowała do najmłodszych uczniów i ich rodziców.  Zapewniła, że czas spędzony w szkole podstawowej nie będzie dla nich czasem straconym, życzyła wielu pozytywnych wrażeń, nowych doświadczeń i rozwijania swoich talentów. Rodzicom życzyła, aby mieli jak najwięcej powodów do dumy ze swoich pociech i wspierali je w każdym momencie ich szkolnej edukacji.

 

Wśród pierwszoklasistów znalazło się aż sześcioro dzieci sześcioletnich. Wszyscy (14 uczniów) złożyli uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły, po czym zostali pasowani przez dyrektor szkoły na pełnoprawnych członków szkolnej społeczności. Otrzymali również na osłodę tradycyjne rogi obfitości, które wręczyła im nowa wychowawczyni Ewelina Fuchs.

 

Uroczystość uświetnił występ uczniów klas IV-VI, którzy pod kierunkiem pani Ewy Boriński przygotowali krótki program artystyczny.

 

Zobacz zdjęcia