Człowiek jest wspaniałą istotą nie z powodu dóbr, które posiada, ale jego czynów. Nie jest ważne to, co się ma, ale czym się dzieli z innymi.”
                                                                                                                               – Jan Paweł II

Kolejny raz Szkoła Podstawowa w Zabełkowie przyłącza się do ogólnopolskiej akcji Szlachetna Paczka. Celem tej inicjatywy jest pomoc rodzinom, które znalazły się w trudnej sytuacji finansowej. Akcja potrwa do 12 grudnia, do tego dnia w szkole będą zbierane poniżej wypisane artykuły. Z góry dziękujemy wszystkim Darczyńcom.

Potrzeby obu rodzin:

Żywność trwała: herbata, kawa, ryż, kasza, makaron, mąka, cukier, olej, dżem, konserwy mięsne, konserwy rybne, warzywa w puszkach, ziemniaki.                                                                                                                                                          Produkty dla niemowląt: kaszka dla wnuka Mleczny Start, soki marchewkowe. Inne: nutella, czekolada.  Środki czystości: proszek do prania, płyny czyszczące, płyn do mycia naczyń, szampon, pasta do zębów, mydło/żel myjący, szczoteczki do zębów.  Artykuły dziecięce: pampersy rozm. 5; chusteczki nawilżające; szampon dla dzieci; proszek do prania dla dzieci. Pomoce szkolne: bloki, kredki, farbki, plastelina, mazaki, papier kolorowy, klej, piórnik, plecak, przybory do pisania, inne: kolorowanki z samochodami, książeczki edukacyjne, tablica i kredy do malowania. Wyposażenie mieszkania: kołdra, poduszka, pościel, ręczniki ; inne: kocyk dla dziecka, pościel dla chłopca i dziewczynki, zabawki edukacyjne. Brakujące sprzęty gospodarstwa domowego: czajnik bezprzewodowy.                                                                                                                    Szczególne upominki dla I rodziny: Olaf (2 latka)- samochód wywrotka, Żaneta (22 lata) – perfum, Grażyna i Patryk kosmetyki do ciała.

Szczególne upominki dla II rodziny: Basia (4 lata) – kask na rower (różowy), Kamil (2 lata) – autko duże, Anna i Bartłomiej – komplet kosmetyków.