W lutym odbyły się w województwie śląskim eliminacje wewnątrzszkolne do 15-stej Wojewódzkiej Olimpiady Języka Niemieckiego dla Szkół Podstawowych organizowanej przez DFK. W trakcie pierwszego etapu wyłoniono najlepszych uczniów, których zaproszono na drugi etap Olimpiady. Wśród nich znalazły się aż trzy osoby z naszej szkoły Philipp Fuchs i Patrycja Płaczek z klasy szóstej oraz Marta Mrozek z klasy piątej. Samo zakwalifikowanie się do finału olimpiady jest dużym sukcesem naszych uczniów. Serdecznie im gratulujemy.
Podczas Gali wręczenia nagród okazało się, że Philipp Fuchs został laureatem i zajął czwarte miejsce. Radość była ogromna. To duży sukces naszego ucznia.
Tym bardziej, że Philipp odniósł podwójny sukces jak się później okazało. Olimpiadę Wojewódzką przeprowadzała też Szkoła Podstawowa nr 18 w Raciborzu. Zgodnie z regulaminem konkursu do finału mógł dostać się tylko jeden, najlepszy uczeń z danej szkoły wyłoniony w eliminacjach szkolnych.
10-go maja
na XI  Wojewódzkim Konkursie Języka Niemieckiego „Der Globus” Philipp Fuchs zajął piąte miejsce. Jeszcze raz serdecznie gratuluję moim zdolnym uczniom i życzę wielu kolejnych sukcesów.
mgr Gabriela Wiśniowska