Klub Gaja jest jedną z wiodących, niezależnych organizacji społecznych zajmujących się ochroną środowiska i prawami zwierząt w Polsce. Został założony przez Jacka Bożka w 1988 roku.
Misją Klubu Gaja jest ochrona naszej planety Ziemi oraz zachowanie środowiska naturalnego dla nas i dla przyszłych pokoleń.
20 lutego gościliśmy w naszej szkole przedstawicieli Klubu: panią Miłosławę Bożek i pana Jarosława Kasprzyka. Państwo przyjechali do nas w ramach programu „Święto Drzewa wśród pól”, do którego przystąpiła nasza placówka.
W październiku, w ramach akcji, posadziliśmy w sąsiedztwie pól drzewa: jarzębiny, leszczyny i lipy. Odbył się uroczysty apel oraz uczniowie uczestniczyli w zajęciach terenowych mierząc grubość pni, odrysowując strukturę kory i rozróżniając kierunki świata na podstawie wyglądu drzew.
Podsumowując Święto Drzewa, uczniowie brali udział w ciekawych warsztatach prowadzonych przez przedstawicieli Klubu Gaja, dotyczących świadomego gospodarowania drzewostanami w naszej okolicy, poznając przedstawicieli świata zwierząt zamieszkujących pole i łąkę wraz z ich wymaganiami życiowymi.
Dzieci klas starszych poszerzyły swoje wiadomości z zakresu znajomości życia organizmów zamieszkujących pola i łąki, natomiast trzecioklasiści i drugoklasiści uczestniczyli w zajęciach zabawowo – edukacyjnych poznając i budując z klocków Lego idealne środowisko życia na polu i łące.
Zajęcia należały do żywej lekcji przyrody, w której mogło uczestniczyć każde dziecko z naszej szkoły.