Tegoroczny Dzień Dziecka świętowano w naszej szkole inaczej niż zwykle. Specjalnymi gośćmi byli uczniowie z Artystycznej Szkoły Podstawowej w Boguminie, którzy odwiedzili naszą szkołę wraz ze swoimi opiekunami oraz panią dyrektor Miluśe Tomaśkovą.

 

Najważniejszym punktem przyjacielskiej wizyty był wspólny koncert, podczas którego uczniowie czeskiej oraz naszej szkoły zaprezentowali swoje umiejętności wokalne, taneczne, a także dali popis gry na instrumentach. Były piosenki, występy tancerek zespołu „Uśmiech”, a także gra na pianinie, fletach, skrzypcach i wiolonczeli.

Okazało się, że niewielu z nas wie, że tuż za naszą południową granicą istnieje szkoła artystyczna, która kształci i rozwija różnorodne talenty dzieci. Dowiedzieliśmy się też, że bariera językowa nie stanowi problemu, ponieważ pracują tam nauczyciele pochodzący z Polski. Wszystkich bardzo pozytywnie zaskoczyła dyrektor czeskiej szkoły, która podczas przemówienia doskonale radziła sobie z językiem polskim.

Na zakończenie spotkania odbył się wspólny poczęstunek przygotowany przez Radę Rodziców SP Zabełków.

Mamy nadzieję, że nawiązana właśnie współpraca będzie kontynuowana, ponieważ następne spotkanie w czeskiej szkole zaplanowano już na wrzesień.