Święta coraz bliżej. Na ulicach oraz w domach czuć już atmosferę Bożego Narodzenia. Podobnie w naszej szkole oraz w szkole filialnej w Rudyszwałdzie, gdzie uczniowie wraz z nauczycielami od ostatnich dni listopada do 8 grudnia przygotowywali „Szlachetna Paczkę” dla jednej z potrzebujących rodzin z Raciborza. Zarówno dzieci , jak i rodzice oraz nauczyciele całym sercem zaangażowali się w akcję, której celem było podzielić się z tymi, dla których los nie był łaskawy. Hojność wszystkich darczyńców przerosła oczekiwania organizatorów. Pięknie zapakowane paczki 9 grudnia trafiły do adresatów, sprawiając całej rodzinie wiele radości.

 

Relacja z dostarczenia i rozpakowywania paczki przez rodzinę w rozwinięciu.

 


Paczkę dostarczyliśmy w godzinę po otrzymaniu jej od Państwa w magazynie. Cała trójka pomagała nam wnosić kartony, nawet mały Dawid chciał swój własny, a pani Karina powtarzała: „Chyba śnię! To wszystko dla nas?.” Wszystkie pięknie zapakowane prezenty oraz ich ogromna ilość niezmiernie ucieszyły rodzinę. Dawidek zaniemówił z wrażenia, a potem zaczął piszczeć na widok dużego zabawkowego samochodu (do końca naszej wizyty nie wypuszczał go z rąk, a Rafał był zachwycony mp3, o której marzył od dawna, a także nowymi ubraniami, które – wszystkie po kolei – przymierzał. „Marzenia się spełniają…” – wyszeptał widząc w jednym z pudeł dokładnie taki plecak, jaki zawsze chciał mieć. Pani Karina najbardziej cieszyła się z żywności, która – jak mówiła – pozwoli przygotować piękne Święta, i jeszcze starczy na bardzo długo, oraz z ubrań i ciepłych butów dla dzieci. Ze łzami w oczach wyciągnęła z ostatniego pudła futrzaną kurtkę dla siebie, która pasowała wręcz idealne. „Są jeszcze na świecie Dobrzy ludzie!” – powiedziała na koniec pani Karina, kiedy przedzierając się pomiędzy pootwieranymi pudłami skierowaliśmy się do wyjścia.

Co chce Państwu przekazać wolontariusz: 

Ze swej strony chciałabym również serdecznie podziękować Wszystkim Państwu za współpracę przy przygotowaniu pomocy dla potrzebującej rodziny. Byłam niesamowicie zaskoczona trafnością i obfitością przekazanych przez Państwa darów. Widać było, że włożyli Państwo nie tylko finansowy, ale i wielki emocjonalny wkład w przygotowanie Paczki. Bardzo proszę przekazać ogromne podziękowania dzieciom i ich rodzicom, a także całemu gronu pedagogicznemu Waszej szkoły! I – mam nadzieję – do zobaczenia za rok, przy tworzeniu kolejnej Paczki.

Co chce Państwu powiedzieć od siebie rodzina:
Serdecznie i z całego serca dziękujemy wszystkim, którzy przygotowywali dla nas paczkę! Nie spodziewaliśmy się aż takiej hojności, wszystko jest piękne i na pewno przyda nam się na co dzień. Dzięki Państwu nasze Święta będą wyjątkowe! Dziękujemy raz jeszcze! Jesteście naszymi Aniołami!