Obchodzony 21 stycznia Dzień Babci i dzień później Dzień Dziadka to tylko symboliczne święto w naszym kalendarzu. Tak naprawdę to każdego dnia w roku, dziadkowie myślą i troszczą się o swoje wnuki. To codziennie ich pociechy potrzebują od nich wsparcia. Babcia i dziadek to ukochane osoby, które najlepiej potrafią zrozumieć wnuki.

 

Nigdy się nie gniewają , nawet gdy pociechy psocą. To oni dają im smakołyki, potrafią cierpliwie wysłuchać zwierzeń i marzeń, które rodzą się w ich małych główkach. Poza tym niemal każda babcia i każdy dziadek rozpieszczają swoje wnuczęta. Babcia i dziadek – to osoby bardzo potrzebne w życiu każdego młodego człowieka. Chociażby po to, aby dzielić się swoją życiową mądrością, doświadczeniem. Aby wspierać swoje wnuki w dążeniu do zamierzonych celów, aby być dla nich drogowskazem.

 

 

Za to wszystko, co dla nas robią nasze babcie i dziadkowie podziękowaliśmy im uroczyście  20 stycznia. Tego popołudnia sala gimnastyczna naszej szkoły wypełniła się po brzegi gośćmi przybyłymi na zaproszenie swoich wnuków. W uroczystym programie wystąpiły dzieci z klas I-III, a potem szkolna grupa teatralna wystawiła ponadczasową bajkę „Kopciuszek”. Uroczystość zakończył słodki poczęstunek przygotowany przez Radę Rodziców.

 

Dyrektor szkoły życzyła szanownym gościom dużo zdrowia, pomyślności i radości z
obserwowania jak ich wnuczęta rosną i rozwijają się. Dzieciom natomiast, aby dziadkowie byli ważnymi osobami w ich życiu, aby na zawsze pozostały osobami, które się kocha tylko dlatego, że są.